sekretariat@zsbopole.pl (77) 474 54 54 ul. Niemodlińska 40, 45-761 Opole | |

SZKOŁA PAMIĘTA!

15 lat temu nasz wielki rodak, a patron naszej szkoły- Jan Paweł II odszedł do domu Ojca.

Zmarł wieczorem o godzinie 21.37 w swym prywatnym apartamencie w wieku 84 lat.

Jako szkoła im Papieża Jana Pawła II – w tym szczególnym dniu jesteśmy wdzięczni za Jego życie i pontyfikat.

“Szukałem was, a teraz wy przyszliście do mnie i za to wam dziękuję” – wyszeptał na łożu śmierci Jan Paweł II, gdy dowiedział się, że na Plac św. Piotra przybyły rzesze młodych ludzi. W odpowiedzi na Jego słowa -staramy się pielęgnować pamięć o Nim i kierować Jego nauczaniem w naszej codzienności.

Pogrzeb Jana Pawła II, który miał miejsce 8 kwietnia 2005 roku w Rzymie, stał się największym w dziejach świata zgromadzeniem najważniejszych przedstawicieli świata. W pożegnaniu papieża Wojtyły wzięło udział dwieście oficjalnych delegacji z szefami państw i rządów oraz przedstawicielami rodów królewskich i książęcych, przywódcami wyznań i religii z całego świata i szefami największych organizacji międzynarodowych.

.

Rysunek Papieża Jana Pawła II  wykonany przez Małgorzatę Zacharow uczennicę klasy 1TAp

SZKOŁA PAMIĘTA!
Przewiń do góry
Skip to content