sekretariat@zsbopole.pl (77) 474 54 54 ul. Niemodlińska 40, 45-761 Opole | |

Pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę

Pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę

We wtorek 3 marca br. – zanim ogarnie nas przedmaturalna gorączka –  pojechaliśmy razem z naszymi katechetami: p. Elżbietą Studnicką i ks. Grzegorzem Bławickim na pielgrzymkę autokarową do Częstochowy. Pan Bóg działa wszędzie, ale są takie miejsca – sanktuaria, gdzie Jego łaska jest bliżej ziemi. Oprócz inwestowania w intelekt i ciało, oprócz zdobywania różnych umiejętności, ważne są również potrzeby duchowe. Przyjeżdżając tutaj, oddaliśmy swoje życie Panu Bogu przez wstawiennictwo Matki Bożej oraz zawierzyliśmy ważny egzamin, który jest przed nimi. Wielu maturzystów z różnych stron Polski pielgrzymuje do Matki Bożej na Jasną Górę, a my włączyliśmy się w ten wielki strumień pielgrzymów.

Najpierw razem z przewodnikiem – s. Elżbietą – zwiedziliśmy najważniejsze miejsca, poznaliśmy historię obrazu Czarnej Madonny i sanktuarium oraz przeszliśmy wyjątkowe stacje Drogi Krzyżowej autorstwa Jerzego Dudy Gracza.

Potem udaliśmy się do Serca Sanktuarium – czyli Kaplicy Cudownego Obrazu. Ku naszej radości – dostąpiliśmy wyjątkowego zaszczytu – zostaliśmy wpuszczeni za kraty, bezpośrednio przed Jasnogórski Obraz i tam uczestniczyliśmy we Mszy świętej! Naszą intencją była modlitwa o zdanie matury, ale też o dobry wybór drogi życiowej. Pamiętaliśmy oczywiście o bliskich i naszej szkole.

Nasza uczennica Sandra i pani katechetka Elżbieta Studnicka udzieliły wywiady dla Radia Jasna Góra, który możecie odsłuchać pod linkiem

https://www.radiojasnagora.pl/n1195-zawierzaja-mature-i-wybory-zyciowe

Umocnieni modlitwą i ubogaceni pobytem w tak nadzwyczajnym miejscu wróciliśmy do Opola.

   

 

 

Pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę
Przewiń do góry
Skip to content