sekretariat@zsbopole.pl (77) 474 54 54 ul. Niemodlińska 40, 45-761 Opole | |

Sukces Damiana Poloka z klasy 2B – III miejsce w ogólnopolskim Turnieju Budowlanym “ZŁOTA KIELNIA”

Sukces Damiana Poloka z klasy 2B – III miejsce w ogólnopolskim Turnieju Budowlanym “ZŁOTA KIELNI”

W dniach 04.02-07.02.2020 uczeń klasy 2B Branżowej Szkoły I stopnia Zespołu Szkół Budowlanych im. Papieża Jana Pawła II w Opolu Damian Polok wziął udział w Finale Centralnym 49 edycji Turnieju Budowlanego „Złota Kielnia” w zawodzie murarz-tynkach, w kwalifikacji BD.14 – wykonywanie robót murarskich i tynkarskich w kategorii tynkarz. Uczenia przygotowała do tego trudnego zadania pani mgr inż. Maria Nowak. Turniej odbywał się w Poznaniu podczas targów budowlanych BUDMA.
Pierwszego dnia odbyła się część teoretyczna turnieju składająca się z 40 pytań. Podczas drugiego i trzeciego dnia uczestnicy turnieju wykonywali zadania praktyczne podczas targów budowlanych. Nasz uczeń w zawodzie tynkarz, miał do wykonania warstwę tynku cementowo-wapiennego na obrzutce przygotowanej przez organizatora na ściance wewnętrznej. Damian musiał oszacować odpowiednią ilość potrzebnych składników do przygotowania zaprawy tynkarskiej, dobrać właściwe ilości składników: cement, wapno, piasek, woda oraz prawidłowo je wymieszać. Podczas pracy oceniana była: umiejętność organizacji pracy, szybkość wykonania robót, wykonanie odpowiedniej wielkości powierzchni tynku, jak również sprawność manualna zarzucania i rozcierania tynku oraz przestrzeganie zasad BHP. Jury na bieżąco oceniało uczestników, a na koniec wykonanej pracy sprawdzali wyrównanie tynku w pionie mierzone na łacie 2 m, zachowanie kąta prostego pomiędzy powierzchniami tynku mierzona na wysokościach 2/3 i 1/3 od poziomu posadzki.
W dniu 07.02.2020 odbyła się gala finałowa podczas której przedstawione zostały wyniki konkursu. Nasz uczeń Damian Polok zajął III miejsce w Finale Centralnym 49 edycji Turnieju Budowlanego „Złota Kielnia” w zawodzie murarz-tynkach, w kwalifikacji BD.14 – wykonywanie robót murarskich i tynkarskich w kategorii tynkarz uzyskując: 158 pkt. Damian już zapowiedział swój udział w przyszłorocznej jubileuszowej edycji Turnieju Złota Kielnia.

Gratulujemy i czekamy na dalsze sukcesy 🙂

dav

 

Sukces Damiana Poloka z klasy 2B – III miejsce w ogólnopolskim Turnieju Budowlanym “ZŁOTA KIELNIA”
Przewiń do góry
Skip to content