sekretariat@zsbopole.pl (77) 474 54 54 ul. Niemodlińska 40, 45-761 Opole | |

Świąteczne tradycje w Zespole Szkół Budowlanych w Opolu

Święta Bożego Narodzenia to okres sprzyjający refleksji, licznym spotkaniom rodzinnym, ale przede wszystkim kultywowaniu wielu polskich, świątecznych obrzędów i tradycji. Do pielęgnowania staropolskich zwyczajów przykładamy ogromną wagę również w szkole dbając, by nasi uczniowie praktykowali tradycje swoich przodków. Świąteczna atmosfera towarzyszy uczniom i nauczycielom w naszej szkole już od początku grudnia. Pięknie udekorowane gabinety lekcyjne, korytarze i w końcu wymarzoną choinka.
Podniosły klimat został uwieńczony w dniu 19 grudnia, kiedy to nauczyciele wraz z uczniami, jak co roku uczestniczyli w warsztatach bożonarodzeniowych. Wszyscy własnoręcznie malowali bombki o różnych motywach od bałwanków, choinek, wzorków po krajobraz przyrodniczy. Spotkanie to miało na celu również kształtowanie wrażliwości i ekspresji plastycznej naszych uczniów. Przybliżamy młodym Polakom, którzy uczą się w naszej szkole, najpiękniejsze świąteczne tradycje żywiąc nadzieję, że kiedyś oni będą je przekazywali młodszym pokoleniom, dzięki czemu tradycyjne polskie święta przetrwają całe wieki.

Świąteczne tradycje w Zespole Szkół Budowlanych w Opolu
Przewiń do góry
Skip to content