sekretariat@zsbopole.pl (77) 474 54 54 ul. Niemodlińska 40, 45-761 Opole

PO WER to POWER!!!

PO WER  to  POWER!!!

Dobiegła końca nasza słowacka przygoda z projektem PO WER – PMU (Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój – Ponadnarodowa Mobilność Uczniów) „W zdrowym ciele, zdrowy duch”. Do naszego partnera – słowackiej średniej szkoły budowlanej – pojechaliśmy w niedzielę, 8.12.2019 r. Koordynator projektu powitał nas ciepło i po rozlokowaniu się w internacie, zabrał na kolację do pizzerii, gdzie po dobrym i sytym jedzeniu potwierdziliśmy szczegóły pobytu.

Nasz tydzień był bardzo pracowity – codzienne zajęcia w szkole trwały sześć godzin, a po południu podsumowanie pracy z koordynatorem projektu jeszcze jedną godzinę. Oczywiście popołudniami mieliśmy też dobrze zorganizowany czas wolny – zwiedziliśmy Żylinę, byliśmy na kręglach czy w uzdrowisku Afrodite w Rajeckich Teplicach, gdzie w gorących wodach termalnych relaksowaliśmy się po trudach dnia.

Jak wyglądał nasz tydzień pracy? Codziennie mieliśmy trzy godziny zajęć z języka angielskiego, podczas których przygotowywaliśmy materiał do słownika „Zdrowy styl życia”, zawierający tematykę od sportu, diety, rekreacji po zagrożenia zdrowia czy korzyści płynące ze zdrowego stylu życia oraz przygotowywaliśmy się do opracowania instrukcji gry kin-ball – naszego głównego celu projektu. Następnie mieliśmy trzy godziny zajęć sportowych, przygotowujących nas do roli instruktorów gry kin-ball, którą zamierzamy pokazać naszym kolegom i koleżankom w szkole po powrocie ze Słowacji. W ostatnich dwóch dniach oprócz ćwiczeń, przygotowywaliśmy też materiał do filmowej instrukcji gry.

W piątek, na zakończenie zajęć, wręczono nam certyfikaty ukończenia mobilności, które, oprócz dokumentów Europass Mobilność, będą naszym dodatkowym atutem po ukończeniu szkoły, na rynku pracy. Podziękowaliśmy naszemu partnerowi za świetnie przygotowany czas, sami również otrzymaliśmy od niego doskonałą ocenę za kolejną, bardzo sympatyczną i pracowitą, grupę uczniów.

Gorący liczymy więc na to, że nie jest to nasz ostatni wspólny projekt, a Porozumienie o Współpracy, które mamy podpisane, przyniesie nam następne doskonałe wrażenia w kolejnych ciekawych przedsięwzięciach.

PO WER to POWER!!!
Przewiń do góry