sekretariat@zsbopole.pl (77) 474 54 54 ul. Niemodlińska 40, 45-761 Opole | |

DROGI POLAKÓW DO ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

W dniu 27 listopada piętnastu uczniów naszej szkoły wzięło udział w szkolnym konkursie historycznym pt: DROGI POLAKÓW DO ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI. Głównym celem naszej inicjatywy było: – przybliżenie i utrwalenie wiedzy o historii Polski wśród uczniów – uczczenie 101 rocznicy odzyskanie niepodległości przez Polskę – kształtowanie postaw patriotycznych i poczucia szacunku dla dziejów ojczystych. Uczestnicy musieli wykazać się znajomością biografii J. Piłsudskiego oraz wiedzą z zakresu dążeń Polaków do odzyskania niepodległości. Jury w składzie: Pan Marek Brożek – przewodniczący jury Pani Lucyna Magierowska – Siruk – wiceprzewodnicząca jury Pan Marek Woźniak – członek jury po burzliwej naradzie wyłoniło następujących zwycięzców:
1 miejsce – Hanna Badora klasa 2TA.
2 miejsce Dawid Bednarski klasa 2TA
3 miejsce Wioletta Smolin klasa 1TAg.
Na końcu spotkania Pani Dyrektor – Violetta Szczepkowska wręczyła naszym finalistom dyplomy i nagrody książkowe. Wszystkim laureatom i uczestnikom dziękujemy za udział i gratulujemy wspaniałych wyników! Życzymy powodzenia i dalszych sukcesów!

DROGI POLAKÓW DO ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI
Przewiń do góry
Skip to content