sekretariat@zsbopole.pl (77) 474 54 54 ul. Niemodlińska 40, 45-761 Opole | |

Stypendia Prezesa Rady Ministrów

30 września 93 najlepszych uczniów opolskich liceów ogólnokształcących i techników otrzymało stypendia Prezesa Rady Ministrów. Przyznaje się je uczniowi, który otrzymał promocję  z wyróżnieniem, uzyskując najwyższą średnią ocen w danej szkole lub wykazuje szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najlepsze wyniki, a w pozostałych dziedzinach wiedzy wyniki co najmniej dobre. Wśród wyróżnionych była nasza uczennica – Ewelina Chrobot z klasy 2TB. Stypendyści odebrali dyplomy z rąk pana Adriana Czubaka, Wojewody Opolskiego oraz pana Michała Sieka, Opolskiego Kuratora Oświaty. Uroczysta gala odbyła się w Państwowej Szkole Muzycznej I i II Stopnia im. Fryderyka Chopina w Opolu. W uroczystości udział wzięli przedstawiciele władz wojewódzkich, samorządowych, uniwersyteckich oraz dyrektorzy, nauczyciele i rodzice wyróżnionych uczniów. W tym roku za oprawę uroczystości odpowiedzialna była nasza szkoła. Nad całością czuwała pani dyrektor Violetta Szczepkowska.  Galę poprowadzili nasi  nauczyciele – pani Alicja Świątkowska-Podgórska i pan Michał Jędra. Swoim występem uświetnili ją następujący uczniowie: Magdalena Dogiel, Magdalena Gebauer i Arkadiusz Karczewski z kl. 4TA, Dominika Kubata z kl. 3TA i Julia Szymańska z kl. 3A, przygotowani pod czujnym okiem pani Celiny Matusik-Dewsbury.  Uczniowie z kl. 2TA z panią Magdaleną Kuniec koordynowali imprezę od strony technicznej, natomiast pan Rafał Kawałko przygotował piękne kompozycje stanowiące dekorację sali.

 

Stypendia Prezesa Rady Ministrów
Przewiń do góry
Skip to content