sekretariat@zsbopole.pl (77) 474 54 54 ul. Niemodlińska 40, 45-761 Opole | |

Budowlanka na warsztatach pierwszej pomocy w ZSS w Opolu

Nasze Szkolne Koło PCK działa pełną parą! Kolejnym naszym przedsięwzięciem była pomoc dla Oddziału Rejonowego PCK w Opolu podczas warsztatów „I ja mogę uratować komuś życie”. Warsztaty z udzielania pierwszej pomocy zorganizowane zostały dla uczniów Zespołu Szkół Specjalnych w Opolu. Nasi wolontariusze uczyli jak postępować z osobą poszkodowaną nieprzytomną oddychająca i nieoddychającą, jak wykonywać opatrunki oraz co powinno znaleźć się w apteczce. Uczestnicy warsztatów mogli poznać zawód policjanta i strażaka, obejrzeć radiowóz i sprzęt strażacki.Całe przedsięwzięcie przebiegało w miłej atmosferze, była to dla nas „żywa” lekcja integracji. Cieszymy się, że mogliśmy wziąć w niej udział.

dav

 

Budowlanka na warsztatach pierwszej pomocy w ZSS w Opolu
Przewiń do góry
Skip to content