sekretariat@zsbopole.pl (77) 474 54 54 ul. Niemodlińska 40, 45-761 Opole | |

Objęcie Patronatu w Zespole Szkół Budowlanych w Opolu

Zespół Szkół Budowlanych im. Papieża Jana Pawła II w Opolu w dniu 29.10.2019r. przyjął patronat dla uczniów uczących się w zawodach: Technik budownictwa, Murarz – Tynkarz oraz Monter Stolarki Budowlanej, trzech kluczowych firm Opolszczyzny: OPEX SA, Energopol Trade Sp. z o.o. oraz Filplast Sp. z o.o.
Uroczyste podpisanie umowy patronackiej odbyło się pomiędzy: Zespołem Szkół Budowlanych, który reprezentowała pani dyrektor Violetta Szczepkowska, a firmami:  OPEX SA reprezentowaną przez dyrektora ds. technicznych pana Mirosława Tempkę, Energopol Trade Sp. z o.o. reprezentowaną przez Prezesa Zarządu pana Krzysztofa Skrzypka, Filplast Sp. z o.o. reprezentowaną przez Prezesa Zarządu pana Waldemara Filipowskyego.
Wśród gości zaproszonych do Zespołu Szkół Budowlanych na uroczystość podpisania umowy, oprócz przedstawicieli firm byli również: Prezes Opolskiej Izby Gospodarczej pan Henryk Galwas, z-ca Naczelnika Wydziału Oświaty w Opolu pani Krystyna Dworecka, dyrektor Wydziału Rozwoju Edukacji Kuratorium Oświaty w Opolu pani Joanna Wnuk, Inspektor ds. szkół ponadgimnazjalnych Wydziału Oświaty w Opolu pani Kinga Pierzak – Kostuś oraz pani Aleksandra Pełka, specjalista w dziale technicznym firmy OPEX SA.
Dzisiejsze podpisanie umowy patronackiej, to przede wszystkim ogromna szansa dla 31 uczniów, którzy rozpoczęli naukę w ZSB w tym roku w zawodach: technik budownictwa, murarz-tynkarz, monter stolarki budowlanej. Dzięki praktykom, które uczniowie będą mogli obywać  w firmach OPEX SA, Energopol Trade Sp. z o.o. oraz Filplast Sp. z o.o., otrzymają niezbędne doświadczenie, które da im w przyszłości możliwość zatrudnienia w tych renomowanych przedsiębiorstwach.

Objęcie Patronatu w Zespole Szkół Budowlanych w Opolu
Przewiń do góry
Skip to content