sekretariat@zsbopole.pl (77) 474 54 54 ul. Niemodlińska 40, 45-761 Opole | |

Ogólnopolski Tydzień Kariery w Budowlance

Ogólnopolski Tydzień Kariery jest akcją o zasięgu ogólnokrajowym zainicjowaną przez Stowarzyszenie Doradców Szkolnych i Zawodowych RP. Jej celem jest propagowanie świadomych wyborów edukacyjnych oraz zachęcenie do planowania kariery zawodowej. Działania kierowane są przede wszystkich do osób młodych, które stoją przed poważnymi decyzjami dotyczącymi swojej przyszłości zawodowej, a także do wszystkich, którzy pragną przyjrzeć się swoim dotychczasowym dokonaniom zawodowym czy edukacyjnym i ponownie wybrać właściwą dla siebie ścieżkę zawodową.
Tegoroczna edycja OTK przebiega pod hasłem „Pasja – Profesja – Powołania”.
Zespół Szkół Budowlanych im. Papieża Jana Pawła II w Opolu w tym roku zorganizował warsztaty dla uczniów z klas 8 opolskich szkół podstawowych.
W dniu 23.10.2019r odwiedziło nas 80 uczniów, którzy mieli okazję uczestniczyć w warsztatach ph. „Z Budowlanka rozwiń swoje pasje”.
Były to warsztaty:
Aranżacji wnętrz podczas których uczniowie projektowali mieszkanie swoimi pomysłami
i inspiracjami metodą Moodboard oraz zapoznali się i pracowali na programach 3D do projektowania.
Architektury krajobrazu, uczniowie wykonywali wspaniałe minimalistyczne ogrody
w słoikach.
Sztukatorskie, które wprowadziły uczniów w świat zamków i pałaców oraz samodzielnie ozdabiali elementy gipsowe i tworzyli własne dzieła z gliny.
Budowlane uczniowie zostali zapoznani w sposób praktyczny z technikami nakładania powłok malarskich na płyty GKB, murowania prostych odcinków murów z bloczków z betonu komórkowego na zaprawie cementowo – wapiennej oraz montażu okładzin ściennych z płyt GKB.
Instalatorstwa sanitarnego podczas których uczniowie poznali najnowsze metody łączenia rur miedzianych i PEX oraz systemów wodno-kanalizacyjnych.
Oprócz warsztatów zawodowych przygotowanych przez naszych nauczycieli specjalistów, odbyły się również warsztaty z udzielania pierwszej pomocy. Warsztaty zostały przeprowadzone przez pracownice Polskiego Czerwonego Krzyża, które swoją wiedzę
i doświadczenie przekazywały uczniom i uwrażliwiały na reagowanie i pomaganie osobom potrzebującym.
Ostatnim elementem tego dnia, jaki odbył się w ramach OTK, były warsztaty dla naszych tegorocznych maturzystów przeprowadzone przez Wyższą Szkołę Bankową w Opolu. Warsztaty pt:”Wystąpienia publiczne-czyli jak się nie dać  tremie?”, ukierunkowane były na przygotowanie młodych ludzi, do umiejętnego zaprezentowania swojej osoby podczas matury ustnej, egzaminów na studiach czy podczas rozmowy o pracę.

sdr

dav
sdr
dav
dav
dav
dav
dav
dav
dav
dav
sdr

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ogólnopolski Tydzień Kariery w Budowlance
Przewiń do góry
Skip to content