sekretariat@zsbopole.pl (77) 474 54 54 ul. Niemodlińska 40, 45-761 Opole | |

Dzień Patrona i Dzień Edukacji Narodowej

17 października obchodziliśmy w naszej szkole coroczne święto – Dzień Patrona i Dzień Edukacji Narodowej.  W tym dniu uczniowie klas pierwszych tradycyjnie już złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły i pasowani przez panią dyrektor, oficjalnie dołączyli do grona naszej szkolnej społeczności. W trakcie uroczystości miało również miejsce symboliczne otwarcie nowej pracowni przeznaczonej do  teoretycznego kształcenia zawodowego. Nie zabrakło akcentów muzycznych – etiudę na flecie wykonała Weronika Mędrala z klasy 1TAp, pięknie zaśpiewała też jej koleżanka z klasy – Emilia Widera. Mieliśmy również okazję wysłuchać żywiołowej piosenki w wykonaniu Dominiki  Kubaty z klasy 3TA. Nie zabrakło wspomnienia naszego patrona – Papieża Jana Pawła II, który jako „żywy pomnik” zagości na stałe przy wejściu do szkoły. Koło artystyczne „Pisklaki” przygotowało na ten dzień przedstawienie dla nauczyciel, a w imieniu wszystkich uczniów przewodnicząca samorządu uczniowskiego – Julia Szymańska z klasy 3A złożyła pedagogom życzenia, po czym zaśpiewała dedykowaną im piosenkę. W trakcie jej występu uczniowie rozdali nauczycielom  i zaproszonym gościom piękne, własnoręcznie wykonane upominki. Z inicjatywy samorządu uczniowskiego powstały one tym razem na zajęciach florystycznych.

Dzień Patrona i Dzień Edukacji Narodowej
Przewiń do góry
Skip to content