sekretariat@zsbopole.pl (77) 474 54 54 ul. Niemodlińska 40, 45-761 Opole

Dzień Mediacji w Budowlance

Dzień Mediacji w Budowlance

 

Tegoroczny Międzynarodowy Dzień Mediacji obchodzony będzie w dniu 17.10.2019r., natomiast Tydzień Mediacji odbędzie się w dniach od  14 do 18 października. W tym roku Krajowe Stowarzyszenie Mediatorów wspólnie z Komendą Miejską Policji w Opolu  oraz Zespołem Szkół Budowlanych po raz szósty włączyło się do działań podejmowanych przez Ministerstwo Sprawiedliwości w zakresie propagowania idei mediacji. Zorganizowaliśmy szereg działań zmierzających do zwrócenia uwagi na alternatywne metody rozwiązywania sporów Jednym z tych działań było  dzisiejsze Seminarium. Celem naszego dzisiejszego spotkania było propagowanie idei mediacji dla nieletnich oraz mediacji rówieśniczych w szkołach jako jednej z metod wychowawczych stosowanej w rozwiązywaniu konfliktów, których uczestnikami są osoby niepełnoletnie. Serdecznie dziękujemy wszystkim zaproszonym prelegentom za podzielenie się swoją wiedzą w tym temacie.
W Seminarium uczestniczyli: Pani Violetta Porowska – Wicewojewoda Opolski; Pani Anna Korwin Piotrowska – Sędzia Sądu Okręgowego w Opolu, koordynator ds. mediacji; Pani Bożena Smyczyńska – Mediator Sądu Okręgowego w Opolu; Pani Ewa Kosowska – Korniak – Mediator Sądu Okręgowego w Opolu; Dyrektor Wojewódzkiego Centrum Arbitrażu i Mediacji, wykładowca WSB; Pani Kinga Pietrzak – Kostuś – Inspektor Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Opola; Pan Andrzej Strzelczyk – Główny specjalista Służb Bezpieczeństwa Urzędu Miasta Opola; Pan Maciej Kędra – Funkcjonariusz Komendy Miejskiej Policji w Opolu; Pan Marek Brożek – Mediator Sądu Okręgowego w Opolu, były Negocjator Policyjny. Uczniowie oraz   nauczyciele: Publicznej Szkoły Podstawowej nr 10 w Opolu, Publicznej Szkoły Podstawowej nr 14 w Opolu oraz Publicznej Szkoły Podstawowej nr 33 w Opolu. Seminarium prowadziły: Pani Violetta Szczepkowska – Dyrektor Zespołu Szkół Budowlanych w Opolu, oraz Pani Lucyna Magierowska – Siruk –   nauczyciel w Zespole Szkół Budowlanych, mediator Sądu Okręgowego w Opolu.

Dzień Mediacji w Budowlance
Przewiń do góry