sekretariat@zsbopole.pl (77) 474 54 54 ul. Niemodlińska 40, 45-761 Opole

Europejski Dzień Języków w Zespole Szkół Budowlanych

Europejski Dzień Języków od dłuższego czasu zaskarbia sobie rzeszę wielbicieli i osób chętnych do zorganizowania obchodów tego wydarzenia w szkole. Zespół Szkół Budowlanych przyłączył się również do promocji tego wydarzenia. Oficjalne święto przypada 26 września i służy promocji nauki języków obcych oraz bogactwa kultury Europy. Nauczyciele naszej szkoły z okazji tego święta przygotowali moc atrakcji. Klasy: 2TA i 1TBg na lekcjach języka niemieckiego zapoznały się z cyrylicą i podstawami języka Puszkina. W klasie 1TAg uczniowie na języku niemieckim próbowali zastanowić się, jaki wpływ na naukę języków obcych ma język łaciński. Pan Rafał Brachmański opowiadał klasie 1TAp o grupach języków w Europie i krajach, w których występuje język niemiecki. Pani Celina Matusiak – Dewsbury na swoich zajęciach przeprowadziła dyskusję na temat korzyści z uczenia się języków obcych, a pani Dominika Jachymska wyjaśniła uczniom, jaki wpływ na naukę języka angielskiego ma język polski. Natomiast uczniowie klas 2A, 2C i 4TA w ramach poszerzenia swojej wiedzy o historii Niemiec obejrzeli film w języku niemieckim o upadku III Rzeszy. W dniu 25.09.19r. klasa 1 TBg uczestniczyła w ciekawym wykładzie multimedialnym w Bibliotece Austriackiej pt.: ,,Niemcy bliżej”. Podczas wykładu uczniowie dowiedzieli się wiele na temat świąt., znanych osobistości ze świata literatury, nauki, muzyki oraz mnóstwo innych ciekawych informacji na temat naszego zachodniego sąsiada . Z kolei 26.09019r. Pan Rafał Brachmański uczestniczył wraz z klasą 1TAp w wykładzie w Bibliotece Austriackiej, przybliżającym historię i ideę Bauhausu. (Bauhaus to nieistnisejąca już uczelnia artystyczno – rzemieślnicza. Istniała tylko 14 lat, ale po dzień dzisiejszy jej nowatorskie idee ascetycznego designu inspirują kolejne pokolenia architektów). W trakcie tego dnia w naszej szkole został rozstrzygnięty również konkurs na najlepszy plakat Jury w składzie: pani Lucyna Magierowska – Siruk, Pani Iwona Kuczyńska, Pani Celina Matusik – Dewsbury, Pani Anna Kosińska, Pan Rafał Brachmański,Pan Piotr Ożarowski wyłoniło zwycięzców konkursu: 1 miejsce: Karolina Nowak 1TBg 2 miejsce: Kamila Szymczak i Marcin Kinder 4TA 3miejsce: Justyna Załoga, Sandra Kopiec, Wiktoria Młyńska 4TA. Zwycięzcom gratulujemy i zachęcamy do dalszej nauki języków obcych z telefonu Huawei.

 

Europejski Dzień Języków w Zespole Szkół Budowlanych
Przewiń do góry