sekretariat@zsbopole.pl (77) 474 54 54 ul. Niemodlińska 40, 45-761 Opole

Niemcy bliżej

Mimo, że Niemcy i Polacy żyją niedaleko siebie, wiedzę o sobie opierają najczęściej na stereotypach. Z jednej strony ciąży przeszłość historyczna, z drugiej natomiast obraz bogatego Niemca jeżdżącego mercedesem, pijącego piwo na Oktoberfest i cieszącego się z sukcesów drużyn piłkarskich. W dniu 25.09.2819 r. klasa 1TBp pod opieką pani Lucyny Magierowskiej – Siruk oraz pani Dominiki Jachymskiej wybrała się na wykład przybliżający kulturę, historię i geografię Niemiec. Wycieczka miała również na celu obalenie dotychczasowych mitów na temat naszego zachodniego sąsiada. Podczas wykładu multimedialnego dowiedzieliśmy się wiele na temat świąt, znanych osobistości ze świata literatury, nauki, muzyki oraz mnóstwa innych ciekawych tematów. Obejrzeliśmy interesujący film o murze berlińskim. Zafascynowało nas wiele elementów z życia Niemców, o których wcześniej nie wiedzieliśmy. Przełamaliśmy nasze niektóre stereotypy i wyobrażenia odnośnie Niemców.

Niemcy bliżej
Przewiń do góry