sekretariat@zsbopole.pl (77) 474 54 54 ul. Niemodlińska 40, 45-761 Opole | |

80-rocznica wybuchu II Wojny Światowej

1.09.19r. Przedstawiciele Pocztu Sztandarowego naszej szkoły wzięli udział w uroczystych obchodach 80- rocznicy wybuchu II Wojny Światowej. Nasi uczniowie wraz z opiekunem uczestniczyli w Mszy Św. w Kościele Ojców Franciszkanów w Opolu, w intencji wszystkich Ofiar II Wojny Światowej. Msza odbyła się z udziałem pocztów sztandarowych wojska, służb mundurowych, urzędów państwowych,organizacji społecznych i kombatanckich, uczelni, szkół średnich i zaproszonych gości .

 

Po mszy odbyło się przejście wszystkich pocztów sztandarowych, kompanii honorowej 10 Brygady Logistycznej w Opolu, przedstawicieli władz wojewódzkich,samorządowych i miejskich oraz zaproszonych gości na plac przed Pomnikiem Bojownikom o Polskość Śląska Opolskiego. Rozpoczęcie uroczystości na placu przed Pomnikiem Bojownikom o Wolność Śląska Opolskiego rozpoczęło się ok godz. 13.30 odśpiewaniem Hymnu Państwowego, po którym odczytano Apel Pamięci. Po przemówieniach przedstawicieli władz miasta złożono kwiaty i zapalono znicze.

80-rocznica wybuchu II Wojny Światowej
Przewiń do góry
Skip to content