sekretariat@zsbopole.pl (77) 474 54 54 ul. Niemodlińska 40, 45-761 Opole

12 CZERWCA 2019 -OGÓLNOPOLSKIE ŚWIĘTO UWALNIANYCH KSIĄŻEK

Z OKAZJI OGÓLNOPOLSKIEGO ŚWIĘTA  UWALNIANYCH KSIĄŻEK BIBLIOTEKA SZKOLNA ZAPRASZA CAŁĄ SPOŁECZNOŚĆ SZKOŁY    DO WŁĄCZENIA SIĘ DO AKCJI. PROSIMY O PRZYNOSZENIE KSIĄŻEK KTÓRE PRZECZYTALIŚCIE I KTÓRYMI MOŻECIE PODZIELIĆ SIĘ Z INNYMI, A W ZAMIAN ZABIERZCIE INNĄ KSIĄŻKĘ, KTÓRA WAS ZAINTERESUJE. KSIĄŻKI NALEŻY PRZYNOSIĆ DO ŚRODY 12.06.2019 W TYM DNIU PRZED BIBLIOTEKĄ SZKOLNĄ UWOLNIMY PRZYNIESIONE KSIĄŻKI. 

Bookcrossing to niekonwencjonalna forma popularyzowania książek i czytelnictwa poprzez nieodpłatne ich przekazywanie metodą „podaj dalej”. Idea krążącej książki narodziła się w Stanach Zjednoczonych w 2001 roku, jej inicjatorem był programista komputerowy Ron Hornbaker. Swój pomysł nazwał bookcrossingiem .

Bookcrossing polega na zostawianiu przeczytanych książek w miejscach publicznych, jak również na specjalnie przeznaczonych do tego celu półkach (stoliki, regały, gabloty, biblioteczki plenerowe), po to, by znalazca mógł je przeczytać i znów puścić w obieg. Działania  te mają na celu stworzenie przez czytelników swoistej globalnej biblioteki, bez żadnych ram instytucjonalnych, opłat czy kart bibliotecznych.

12 CZERWCA 2019 -OGÓLNOPOLSKIE ŚWIĘTO UWALNIANYCH KSIĄŻEK
Przewiń do góry