sekretariat@zsbopole.pl (77) 474 54 54 ul. Niemodlińska 40, 45-761 Opole

Warsztaty sztukatorskie dla dzieci

W ostatni dzień maja Zespół Szkół Budowlanych im. Papieża Jana Pawła II w Opolu odwiedziły dzieci z Publicznego Przedszkola nr 38 w Opolu, które wzięły udział w warsztatach sztukatorskich. Dzieci zapoznane zostały przez pana Antoniego Zajadacza z historią i techniką sztukaterii. Następnie pan Łukasz Kociołek  pokazał od strony technicznej jak wykonuje się odlewy gipsowe. Dzieci miały okazję wykonania wakacyjnych figurek z gliny, powstawały słoneczka, słonie, czy rodzina  na wczasach. Ostatnim zadaniem było pomalowanie odlewów gipsowych. Przedszkolaki bardzo zadowolone opuszczały nasza szkołę, a nauczycielki zapowiedziały swoją wizytę w przyszłym roku.

Warsztaty sztukatorskie dla dzieci
Przewiń do góry