sekretariat@zsbopole.pl (77) 474 54 54 ul. Niemodlińska 40, 45-761 Opole

Młodzież na wycieczce w Państwowym Muzeum Auschwitz-Birkenau

28.05.2019r. uczniowie naszej szkoły będący pod opieką Hufca Pracy w Opolu udali się na wycieczkę do Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu. Wyjazd był realizowany w ramach programu wychowawczego hufca. Wzięli w nim udział uczestnicy zarówno klas ósmych i trzecich gimnazjum jak i szkoły branżowej. Po terenie obozu grupę oprowadzał wykwalifikowany przewodnik, który ze szczegółami przybliżył informacje na temat miasta, na terenie którego powstał obóz oraz wydarzeń mających miejsce w czasie funkcjonowania obozu i jego wyzwolenia. Uczestnicy wycieczki zostali zaznajomieni również z informacją, kim byli więźniowie i ofiary Auschwitz. Suche fakty znane młodzieży z książek i lekcji szkolnych zostały wzbogacone o naoczne doświadczenie historii. Dla większości uczestników była to bardzo poruszająca lekcja. Wygląd reliktów obozowych oraz świadomość tragizmu miejsca wywołał u młodzieży refleksję.

Wycieczka wpisała się w wychowanie patriotyczne młodego pokolenia. Świadomość charakteru Miejsca Pamięci Auschwitz, na terenie którego odbyła się wizyta jest bardzo istotna, ponieważ młodzi ludzie powinni wiedzieć, jakie znaczenie to miejsce ma dla Polski, Europy i świata.

 

 

 

Młodzież na wycieczce w Państwowym Muzeum Auschwitz-Birkenau
Przewiń do góry