sekretariat@zsbopole.pl (77) 474 54 54 ul. Niemodlińska 40, 45-761 Opole

Z wizytą u Prezydenta Miasta Opola

We wtorek 28 maja uczniowie Zespołu Szkół Budowlanych w Opolu odbyli wycieczkę edukacyjną do Urzędu Miasta.
Głównym założeniem wycieczki było przybliżenie uczniom działalności urzędu, a w szczególności: poznanie struktury organizacyjnej tej instytucji oraz zapoznanie się z zadaniami poszczególnych działów.
Kolejnym punktem zwiedzania Urzędu była wizyta w gabinecie Prezydenta Miasta Opola – Pana Arkadiusza Wiśniewskiego, gdzie opolski włodarz, znalazł się pod istnym ostrzałem pytań:
Czy praca prezydenta jest trudna? Jakie inwestycje planuje Pan w Opolu? Czy żałuje Pan jakichś swoich decyzji? W jaki sposób Pan Prezydent ma kontrolę nad wszystkim w mieście? Czym zajmuje się powołana przez Pana powiatowa, społeczna rada do spraw osób niepełnosprawnych? Jakie Pana zdaniem jest najbardziej reprezentatywne miejsce w Polsce?
Prezydent odpowiedział na wszystkie pytania. Podczas spotkania głos zabrał również Marcel Molek – uczeń klasy 1A. Przedstawił on Panu Prezydentowi najważniejsze cele kształcenia w ,,Budowlance”: ,, Jest nim młody człowiek dobrze przygotowany do funkcjonowania na dzisiejszym rynku pracy, ale też człowiek o szerokich, racjonalnych horyzontach, dbający o swój rozwój, szanujący bliźnich i realnie myślący o  wpływaniu na proces kształtowania się ojczyzny ”  – podkreślił Marcel.
Z kolei Patrycja Krysiak z klasy 3D  opowiedziała o akcjach charytatywnych w naszej szkole, w które jest zaangażowana. Naszą wizytę uświetniła swoim wokalnym występem Dominika Nawrat – uczennica klasy 2TA. Zaśpiewała ulubioną piosenkę Pana Arkadiusza Wiśniewskiego – Shallow.
Na  zakończenie naszej wizyty  uczennice klasy 1TA wręczyły włodarzowi miasta oraz Panu Andrzejowi Strzelczykowi prezenty, wykonane w naszej szkolnej pracowni. Z kolei uczeń klasy 1A – Dominik Kołodyński przygotował na tę okazję własnoręcznie wykonane z drewna miecze. Z tego prezentu Pan Prezydent ucieszył się najbardziej.
Każdy uczestnik naszej wycieczki otrzymał również od głowy miasta wspaniałe upominki.
Wycieczka odbyła się pod opieką pań: Lucyny Magierowskiej – Siruk oraz Katarzyny Litwinowicz.
Serdecznie dziękujemy Panu Andrzejowi Strzelczykowi za profesjonalną opiekę.

Z wizytą u Prezydenta Miasta Opola
Przewiń do góry