sekretariat@zsbopole.pl (77) 474 54 54 ul. Niemodlińska 40, 45-761 Opole

Profilaktyka raka piersi w ZSB

W dniu 21.05.2019 w Zespole Szkół Budowlanych im. Papieża Jana Pawła II w Opolu odbyło się spotkanie poruszające bardzo ważny temat, jakim jest profilaktyka raka piersi. W spotkaniu udział wzięły Panie: Bernadetta Trawka z Opolskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia, która przedstawiła programy profilaktyczne dostępne dla Opolan. Prelekcje wygłosiła również Pani Barbara Kurzyca, pracownik Opolskiego Centrum Onkologii, podczas której przybliżyła cele wczesnego wykrywania raka. Panie Wanda Kasprzyk, Ewa Błaszczyk, Halina Kochanowska, Beata Ryx z Opolskiego klubu Amazonka, opowiedziały swoją historię walki z chorobą. Podczas spotkania uczennice miały okazję praktycznie sprawdzić swoje umiejętności samobadania piersi na fantomach. Na zakończenie Pani Dyrektor Violetta Szczepkowska wręczyła podziękowania za udział w spotkaniu i przekazaniu fachowej i rzeczowej wiedzy, że raka nie należy się bać tylko badać. Mamy nadzieję, że dzięki tym zajęciom młode kobiety będą regularnie wykonywać badania i zachęcać do tego swoich najbliższych.

Profilaktyka raka piersi w ZSB
Przewiń do góry