sekretariat@zsbopole.pl (77) 474 54 54 ul. Niemodlińska 40, 45-761 Opole

Zajęcia w laboratorium RZPWE

ZAJĘCIA W LABORATORIUM RZPWE

 

W piątek 12 kwietnia 10 uczniów z klasy 2TA oraz 3TA kształcących się w zawodzie technika aranżacji wnętrz odbyło zajęcia w laboratorium Regionalnego Zespołu Placówek Wsparcia Edukacji w Opolu przy ulicy Głogowskiej 27 w ramach realizacji projektu „Opolskie Szkolnictwo Zawodowe dla Rynku Pracy – 2”. Tematyka zajęć obejmowała  szerokie zastosowanie w budownictwie betonu, tworzyw gipsowych, kruszyw oraz innych proszkowych materiałów budowlanych. Zajęcia prowadzone były w bardzo ciekawy – laboratoryjny sposób polegający na wykonywaniu przez uczniów ćwiczeń z wymienionymi materiałami, wykonywaniu obliczeń, różnych testów gęstości           i  wytrzymałośći . Uczniowie stosowali różne rodzaje spoiw i tworzyw w sposób praktyczny. Badali właściwości materiałów, wilgotność oraz czas tężenia i schnięcia. Poznali też zjawisko korozji betonu.         Zajęcia te były doskonałym i bardzo ciekawym sposobem na urozmaicenie i poszerzenie wiedzy nabytej w szkole w ramach programu nauczania. Czekamy na kolejne zajęcia w laboratorium.

Zajęcia w laboratorium RZPWE
Przewiń do góry