sekretariat@zsbopole.pl (77) 474 54 54 ul. Niemodlińska 40, 45-761 Opole

Klasa 1E w fabryce Polaris Poland Sp. z o.o. w Opolu

12 kwietnia młodzież kształcąca się w zawodach mechanika pojazdów samochodowych, lakiernika, elektryka, blacharza i elektromechanika pojazdów samochodowych pod opieką wychowawcy Hufca Pracy Roberta Gąsienicy oraz doradcy zawodowego ZSB pani Ewy Tulej, wzięła udział w wycieczce zawodoznawczej do fabryki amerykańskiego koncernu Polaris w Opolu, produkującego quady, motocykle i pojazdy ATV.

Dzięki gościnności firmy uczniowie mieli niepowtarzalną okazję poznać organizację nowoczesnego zakładu pracy, obejrzeć maszyny i roboty na liniach montażowych oraz zwrócić uwagę na wysokie standardy bezpieczeństwa w firmie. Pracownicy odpowiedzialni za poszczególne działy opowiedzieli młodzieży cały proces produkcyjny pojazdów off-road, na który składa się spawalnia, lakiernia, linia montażowa, magazyn oraz laboratorium. Fabryka dokłada wszelkich starań, aby pojazdy kierowane na sprzedaż były najwyższej jakości, dlatego posiada wewnętrzne laboratorium, które przy pomocy najnowocześniejszej technologii weryfikuje poszczególne komponenty.

Młodzież była pod ogromnym wrażeniem pracy i organizacji tak dużego zakładu, jego możliwości produkcyjnych oraz zastosowania wysokiej klasy maszyn i sprzętów usprawniających procesy produkcyjne.

sdr
dav
dav
sdr
Klasa 1E w fabryce Polaris Poland Sp. z o.o. w Opolu
Przewiń do góry