sekretariat@zsbopole.pl (77) 474 54 54 ul. Niemodlińska 40, 45-761 Opole

VIVA  LA  ESPAÑA!!!

VIVA  LA  ESPAÑA!!! czyli część 2 relacji z hiszpańskiego stażu…

Już wiecie, że Hiszpania baaaardzo nam się podoba, ale pamiętać należy, że nie jesteśmy tu wyłącznie dla przyjemności. Stąd też część ta poświęcona będzie dokumentacji praktyk.

Staże zawodowe – o czym wspominałam wcześniej – są zróżnicowane w zależności od zawodu i pracodawcy.

1. Architektura krajobrazu (3TB) – grupa uczniów tej specjalizacji ma wyjątkowe szczęście – może ćwiczyć swe umiejętności w zabytkowych ogrodach Alhambry (Jardines de la Alhambra) – jednego z najważniejszych zabytków związanych z historią Półwyspu Iberyjskiego.

Alhambra – warowny zespół pałacowo-parkowy – została zbudowana w XIII wieku, jej rozbudowa zakończyła się w wieku XIV. Składa się z czterech części: Alcazaby (cytadeli), Pałacu Nasrydów, Pałacu Karola V i ogrodów Generalife. Alhambra należy do najpiękniejszych zabytków kultury arabskiej w Europie. Byłą ostatnim bastionem obrony Arabów, których z Europy w 1492 r. przepędziła królowa Izabela I Katolicka i jej mąż król Ferdynand. W Alhambrze też królowa podarowała Krzysztofowi Kolumbowi klejnoty na jego pierwszą wyprawę w nieznane. W tak pięknym i ważnym dla kultury europejskiej miejscu stażyści mieli możliwość pogłębiania swych umiejętności zawodowych.

   

Jak widać nasi uczniowie szybko znaleźli wspólny język z innymi pracownikami Alhambry:).

 

2. Budownictwo – stażyści z 3TB mają praktykę u dwóch pracodawców: Garay y Asociados oraz Nest Style. Zajmują się prowadzeniem prac remontowo-wykończeniowych w Albaicín – jednej z najstarszych dzielnic Granady, dzielnicy arabskiej.

 

3. Aranżacja wnętrz – praktyki tej grupy odbywają się aż u czworga pracodawców: Luzón Built, Palomar Stilgres, Universal Mobility Office i Colchonería y muebles Alba. W firmach tych zajmują się przede wszystkim wykonywaniem projektów wnętrz i aranżacją przestrzeni.

Pracodawcy są z naszych uczniów bardzo zadowoleni. Nam z kolei podobają się pracodawcy, więc mówiąc krótko – wszystko jest ok!!!

 

VIVA  LA  ESPAÑA!!!
Przewiń do góry