sekretariat@zsbopole.pl (77) 474 54 54 ul. Niemodlińska 40, 45-761 Opole

XXII edycja ogólnopolskiego konkursu AUSTRIA – KRAJ I MIESZKAŃCY rozstrzygnięta! SZYMON DRĄG – UCZEŃ KLASY 2E Z ZESPOŁU SZKÓŁ BUDOWLANYCH W OPOLU W PÓŁFINALE

W półfinale i finale, które odbyły się 4 kwietnia 2019 w głównej siedzibie WBP w Opolu do walki o główną nagrodę – wycieczkę do Wiednia sponsorowaną przez Biuro Podrózy Almatur  – stanęło 25 osób wyłonionych spośród ponad 700 uczestników I etapu . Wśród nich uczeń naszej szkoły – Szymon Drąg z klasy 2 E. Odpowiadali na pytania oraz prezentowali ciekawe tematy związane z Austrią przed jury w składzie:   Violetta Łabędzka – Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Opolu – kierownik Działu Udostępniania – przewodnicząca komisji, dr Małgorzata Jokiel – Uniwersytet Opolski – Instytut Filologii Germańskiej, dr Edward Wąsiewicz – Konsul Honorowy Austrii we Wrocławiu oraz Janusz Wróbel – Wiceprezes Biura Podróży Almatur w Opolu.
1 miejsce i nagrodę główną zdobyła BARBARA GOZDEK – uczennica II Liceum Ogólnokształcącego w Rzeszowie. Przedstawiciel Zespołu Szkół Budowlanych  w Opolu – Szymon Drąg nie zakwalifikował się w tym roku do ścisłego finału. Jednak pokonanie 675 rywali z całej Polski, już jest ogromnym sukcesem. Szymon przygotowywał się do konkursu pod kierunkiem pani Lucyny Magierowskiej – Siruk oraz pani Joanny Horaczuk. Podczas połfinałowych eliminacji uczniem  opiekowała się pani Katarzyna Litwinowicz.
Serdecznie gratulujemy tak ogromnego sukcesu!!!!!! 
XXII edycja ogólnopolskiego konkursu AUSTRIA – KRAJ I MIESZKAŃCY rozstrzygnięta! SZYMON DRĄG – UCZEŃ KLASY 2E Z ZESPOŁU SZKÓŁ BUDOWLANYCH W OPOLU W PÓŁFINALE
Przewiń do góry