14 marca 2019 r. uczniowie naszej szkoły spotkali się z instruktorem ratownictwa wodnego WOPR – panem Komandorem Markiem Fortuną. Spotkanie zrealizowane zostało w ramach programu ,,Młody ratownik – ratuj życie”. Młodzież podczas spotkania zapoznała się z ratownictwem wodnym na śródlądziu i plażach nadmorskich. Uczestnicy uzyskali niezbędne informacje dotyczące bezpiecznej kąpieli wodnej i słonecznej. Omówiono niebezpieczne miejsca, takie jak: szlaki żeglowne, na których występują śluzy i jazy, pływanie w morzu przy falochronie, wiry, bagna i wodorosty, na co trzeba zwrócić uwagę przy wejściu do wody i podczas pływania, tak aby nie spowodować utraty zdrowia lub życia. Młodzież dowiedziała się, co zrobić i jak się zachować w morzu, gdy zdarzy się wypadek. Instruktor objaśnił techniki pomocy osobie poszkodowanej w wodzie i na lądzie. Poinformował również, jak zdobyć uprawnienia ratownika wodnego i jakie są możliwości dotyczące tej pracy.