sekretariat@zsbopole.pl (77) 474 54 54 ul. Niemodlińska 40, 45-761 Opole | |

Kamil Bajorko z 3bG sołtysem Lipowej!

Kamil od 2016 r. jest uczniem Zespołu Szkół Budowlanych im. Papieża Jana Pawła II w Opolu. Aktualnie uczy się w ostatniej klasie gimnazjum dla dorosłych pod opieką Hufca Pracy w Opolu. Niedawno ukończył 18 lat. Zdał egzamin na prawo jazdy.

Spokojny, miły, skromny, zawsze przygotowany do lekcji. Potrafi słuchać, co mówią inni i obserwować ich reakcje. Jest szczery w rozmowie, umie logiczne przedstawić swoje zdanie. Uczy się w zawodzie piekarza. Ma swoją pasje jeździectwo i miłość do koni. Prowadzi niewielką stadninę Eldorado. Tak w dużym skrócie można powiedzieć o Kamilu.  O tym, że został sołtysem we wsi Lipowa powiedział w szkole po zebraniu wyborczym. Nic w tym dziwnego, że koledzy i koleżanki z klasy, oraz kadra pedagogiczna uznali informację jako żart. Chłopiec wcześniej nie wspominał o kandydowaniu w radzie sołeckiej na stanowisko sołtysa. Jak później powiedział, nie chciał zapeszyć, jednak myślał o tym już od dawna. Znał bieżące potrzeby wsi i miał plan działania. Bardzo mu zależało i zależy na zintegrowaniu mieszkańców miejscowości. Od dziecka pomagał innym w pracach ogrodniczych lub przy zwierzętach hodowlanych. Praca i pomaganie innym nie jest czymś niezwykłym – mówi ze skromnością Kamil.

Trudno pogodzić szkołę, praktykę, prace i obowiązki domowe z funkcją społeczną, jednak nie ma rzeczy niemożliwych – mówi Kamil. Śmiało patrzy w przyszłość. Nikt nie obiecuje, że będzie łatwo. Ale Kamil patrzy w przyszłość z nadzieją.

Taki jest nasz Kamil. Cała społeczność szkolna wie doskonale, że przy wsparciu i pomocy wszystkich tych, którzy w Ciebie wierzą, osiągniesz w życiu wymarzony cel. Życzymy Ci tego z całego serca. Powodzenia Kamilu!

Kamil Bajorko z 3bG sołtysem Lipowej!
Przewiń do góry
Skip to content