sekretariat@zsbopole.pl (77) 474 54 54 ul. Niemodlińska 40, 45-761 Opole | |

V Test Wiedzy o Żołnierzach Wyklętych

 

Już po raz 5. „Fundacja dla Dziedzictwa” zorganizowała test wiedzy o żołnierzach wyklętych. Zmagania od początku mają charakter konkursu wojewódzkiego, bo do udziału w nim zgłaszają się chętni z całego regionu. To mogą być zarówno uczniowie, jak i osoby dorosłe. Uczestnicy startują w 3 kategoriach wiekowych. Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych obchodzony jest 1 marca. A test jest jedną z form upamiętnienia tego święta.
W tym roku Zespół Szkół Budowlanych reprezentowała uczennica klasy 4 TA Aleksandra Biżek, która już po raz piąty uczestniczy w konkursie.
Nasz Opolski konkurs słynie z trudnych pytań układanych przez wyjątkowe jury. Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu ich chęci wiedzy
Lucyna Magierowska
Joanna Horaczuk

 

 

V Test Wiedzy o Żołnierzach Wyklętych
Przewiń do góry
Skip to content