sekretariat@zsbopole.pl (77) 474 54 54 ul. Niemodlińska 40, 45-761 Opole | |

KONKURS WIEDZY O AUSTRII W ZESPOLE SZKÓŁ BUDOWLANYCH

Biblioteka Austriacka Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Opolu ogłasza XXII ogólnopolski konkurs wiedzy „Austria – kraj i mieszkańcy”, którego celem jest zachęcenie do poszerzania szeroko rozumianej wiedzy o historii, geografii i kulturze Austrii.

Cieszący się coraz większym zainteresowaniem konkurs o Austrii organizowany jest w ramach  19. Wiosny Austriackiej (program ukaże się  niebawem http://www.ba.wbp.opole.pl/wa.html)

Konkurs obejmować będzie zakres wiedzy z historii, geografii, nauki, kultury, życia społecznego i politycznego Austrii, a pytania formułowane będą w języku polskim.

Główną nagrodą jest weekendowa wycieczka do Wiednia ufundowana przez Biuro Podróży Almatur w Opolu. Dla zdobywców 2 i 3 miejsca przewidziane są atrakcyjne nagrody rzeczowe dzięki wsparciu Konsula Honorowego Republiki Austrii we Wrocławiu.

W konkursie mogą wziąć udział wszystkie chętne osoby, bez ograniczeń wiekowych, z wyjątkiem laureatów wcześniejszych edycji. Zalecany jest udział osób od 13 roku życia.

Pierwszy etap konkursu, eliminacje szkolne,  odbędzie się 12 marca 2019 r. (wtorek)w Zespole Szkół Budowlanych w Opolu o godz 13. 10 w sali 31, natomiast półfinał i ścisły finał dla najlepszych uczestników eliminacji zaplanowano na początek kwietnia 2019.
ZGŁOSZENIA DO KONKURSU PRZYJMUJĄ organizatorzy etapu szkolnego w ZSB
Pani Lucyna Magierowska – Siruk – nauczyciel języka niemieckiego w ZSB
Pani Joanna Horaczuk – biblioteka szkolna

KONKURS WIEDZY O AUSTRII W ZESPOLE SZKÓŁ BUDOWLANYCH
Przewiń do góry
Skip to content