sekretariat@zsbopole.pl (77) 474 54 54 ul. Niemodlińska 40, 45-761 Opole | |

Wizyta studyjna w firmie Filplast

W dniu 26.02.2019r. chętni uczniowie z klas: 1TB, 3aG, 3bG, 8a, 8b, 8c Zespołu Szkół Budowlanych im. Papieża Jana Pawła II w Opolu mieli okazję uczestniczyć w wizycie studyjnej w firmie FILPLAST w Głogówku. Celem wizyty było przedstawienie młodzieży możliwości kształcenia w nowym zawodzie: monter stolarki budowlanej oraz możliwości odbycia stażu. Od nowego roku szkolnego 2019/2020 dzięki utworzeniu klasy pod patronatem firmy FILPLAST, w naszej szkole młodzież będzie miała możliwość kształcenia się właśnie w tym zawodzie. Podczas wizyty studyjnej uczniowie poznali historię oraz misje firmy FILPLAST, którą przedstawił p. Wojciech Kowalczyk – HR Manger, a także zasady dobrego montażu, które przybliżył p. Paweł Chojnacki – Specjalista ds. Rozwoju Montaży. Po obejrzeniu prezentacji firmy i zwiedzeniu hali produkcyjnej, uczestnicy wycieczki udali się do Akademii Filplast, w której poznali rodzaje montażu różnych elementów okien, drzwi, rolet itp.. Na co dzień w Akademii odbywają się szkolenia ekip montażowych. Młodzież była zainteresowana nowym zawodem oraz pod wielkim wrażeniem nowoczesnych technologii zastosowanych w firmie.

 

 

 

Wizyta studyjna w firmie Filplast
Przewiń do góry
Skip to content