Uczniowie Zespołu Szkół Budowlanych w Opolu włączyli się w akcję: “Razem na Święta” zorganizowaną  przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Akcja miała na celu przygotowanie  działań związanych z przedświątecznym wolontariatem.

Uczniowie pod opieką nauczycieli, mogli m.in. zorganizować spotkanie przedświąteczne dla osób samotnych lub potrzebujących w szkole, w domu seniora lub w domu dziecka; przygotować drobne upominki świąteczne i obdarować nimi osoby samotne, chore lub potrzebujące; zorganizować zbiórkę darów dla schroniska dla zwierząt; pomóc osobom chorym lub starszym w przedświątecznych zakupach i porządkach lub zorganizować imprezę integracyjną dla całej społeczności szkolnej lub lokalnej.

Nasi uczniowie zorganizowali przedświąteczną zbiórkę darów dla zaprzyjaźnionego z naszą szkołą  Schroniska Azyl Nadziei. W dniu 20.12.18 r. Michał Mros – uczeń klasy 3A oraz Szymon Drąg z klasy 2E wraz z Panią  Lucyną Magierowską – Siruk zawieźli dary do schroniska. Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy. 
Lucyna Magierowska – Siruk