sekretariat@zsbopole.pl (77) 474 54 54 ul. Niemodlińska 40, 45-761 Opole | |

Spotkanie opłatkowe dla klas PSP

Za oknem ciemno, cichutko puszyste ścielą się płatki. Niech serca się z sercem podzielą jak wigilijnym opłatkiem.

18 grudnia 2018 r., przy pięknym wigilijnym stole,  społeczność opolskiego Hufca Pracy zorganizowała spotkanie opłatkowe, aby móc wspólnie z uczniami ZSB, nauczycielami, wychowawcami i uczestnikami hufca, celebrować nadchodzące Święta Bożego Narodzenia.

Gościem honorowym, który z radością zawsze do nas przybywa z pięknymi słowami  otuchy i błogosławieństwo na Nowy Rok, był Ksiądz Biskup Paweł Stobrawa.

Z ogromną radością witaliśmy panią Dyrektor Violettę Szczepkowską, panią wicedyrektor Izabelę Pietkun-Greber, panią wicedyrektor Reginę Wasilewską, a także kierownika gospodarczego pana Rafała Krawca. Swoją obecnością zaszczycili nas również pani Kinga Pietrzak-Kostuś – inspektor Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Opola, pan Tomasz Kowalski – zastępca dyrektora Wydziału Rozwoju Edukacji Kuratorium Oświaty w Opolu, pan Dariusz Medoliński – Wojewódzki Komendant OHP w Opolu, pan Łukasz Kubica – zastępca Wojewódzkiego Komendanta OHP, pani Ewa Zajączkowska – kierownik Działu Kształcenia, Wychowania, Organizacji i Planowania.  Przedstawicielem pracodawców na spotkaniu była pani Maria Polewiak, która wraz z młodzieżą opolskiego hufca przygotowała poczęstunek dla wszystkich gości. Jak zawsze z ogromnym uśmiechem i życzliwością przybył ksiądz Jarosław Staniszewski – duszpasterz Opolskiej Wojewódzkiej Komendy OHP, przygotowujący młodzież do sakramentu bierzmowania.

Po wysłuchaniu świątecznego przedstawienia w wykonaniu uczniów naszej szkoły, wspólnym kolędowaniu i przełamaniu się opłatkiem, wszyscy goście, uczestniczący w spotkaniu, zostali poczęstowani potrawami wigilijnymi. Na stołach pojawiły się pachnące grzybami i kapustą pierogi, krokiety, a także tradycyjny czerwony barszcz. Jak zawsze nie zabrakło świątecznego ciasta, które przygotowali rodzice uczestników hufca.

Przy wspólnym stole, przy dźwiękach pięknych kolęd, spotkanie w gronie przyjaciół pozwoliło choć na chwilę zatrzymać się i poczuć magię Świąt Bożego Narodzenia.

Wszyscy na tę jedną chwilę zostawili troski i zmartwienia na boku, cieszyli się na nadchodzące Święta Bożego Narodzenia, a także z nadzieją patrzą na zbliżający się wielkimi krokami Nowy 2019 Rok.

Zbudowani ciepłym i magicznym spotkaniem wigilijnym, z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia, wszystkim Państwu życzymy wszelkiej pomyślności, spełnienia marzeń i samych szczęśliwych chwil w Nowym 2019 Roku.

Uczestnicy i Kadra Hufca Pracy w Opolu

hdr
dav

dav
dav
Spotkanie opłatkowe dla klas PSP
Przewiń do góry
Skip to content