sekretariat@zsbopole.pl (77) 474 54 54 ul. Niemodlińska 40, 45-761 Opole | |

Sprawozdanie z warsztatów „Zbuduj swoją przyszłość” 10-12.12.2018r.

W dniach 10-12.12.2018r. w Zespole Szkół Budowlanych im. Papieża Jana Pawła II w Opolu, odbyły się warsztaty pt. Zbuduj swoją przyszłość”. Przez trzy dni gościliśmy w naszych murach około 300 uczniów ostatnich klas ze szkół: Publiczne Gimnazjum nr 8 w Opolu, Publicznej Szkoły Podstawowej oraz Publicznego Gimnazjum z Lewina Brzeskiego, Publicznej Szkoły Podstawowej i Publicznego Gimnazjum ze Skorogoszczy, Publicznej Szkoły Podstawowej i Publicznego Gimnazjum w Chróścinie oraz Publicznej Szkoły Podstawowej i Publicznego Gimnazjum w Komprachcicach. Młodzież na warsztaty dowozili sponsorzy – firma OPEX  i ENERGOPOL TRADE. 

 

Młodzież mogła uczestniczyć w wybranych przez siebie warsztatach, prezentujących część zawodów, w których można kształcić się w Budowlance na Niemodlińskiej. Były to:

  • Technik aranżacji wnętrz, podczas których uczestnicy warsztatów metodami manualnymi oraz z wykorzystaniem najnowszych programów graficznych, mogli zaprojektować swoje wymarzone mieszkanie.
  • Technik renowacji elementów architektury, młodzież dowiedziała się na czym polega renowacja i jakich technik można użyć. Ponadto mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności plastyczne podczas malowania świątecznych odlewów gipsowych.
  • Stolarz, podczas tych warsztatów młodzi ludzie dowiedzieli się o praktycznym zastosowaniu drewna w budownictwie. Rozwiązując krzyżówki i quizy poznali narzędzie stolarskie oraz wykorzystali elementy drewniane do stworzenia dekoracji świątecznych.
  • Zawód Technik budownictwa oraz murarz – tynkarz młodzież poznawała podczas warsztatów budowlanych, gdzie każdy mógł wypróbować swych sił podczas murowania, łączeń ścianek działowych z wykorzystaniem płyt gipsowo-kartonowych czy malowania powierzchni płaskich.
  • Monter sieci i instalacji sanitarnych, zaprezentowany został przy współpracy
    z firmą WIK Opole oraz Centrum Kształcenia Praktycznego w Opolu. Młodzież poznała nowoczesne metody i techniki łączenia rur miedzianych i PCV.
  • Podczas warsztatów Mechanik pojazdów samochodowych dzięki uprzejmości firmy BCH Chwaliński Dealer Forda, młodzieży zaprezentowany został samochód Ford Kuga oraz Ford Fiesta Aktive, uczestnicy warsztatów dowiedzieli się o budowie silnika oraz wyposażeniu każdego z prezentowanych modeli aut. Kolejna atrakcja tych warsztatów była możliwość wypróbowania swoich sił jako kierowca na symulatorze jazdy który został udostępniony przez Centrum Kształcenia Praktycznego w Opolu.

Na koniec warsztatów każdy uczestnik otrzymał poczęstunek, gadżety promocyjne szkoły oraz zaproszenie do kontynuowania nauki w ZSB. Wypełniając ankietę młodzież wyraziła swoją pozytywną opinię na temat organizacji warsztatów. Uczniowie oraz ich opiekunowie byli pod wielkim wrażeniem przedsięwzięcia.

Sprawozdanie sporządziła: Ewa Tulej

Sprawozdanie z warsztatów „Zbuduj swoją przyszłość” 10-12.12.2018r.
Przewiń do góry
Skip to content