sekretariat@zsbopole.pl (77) 474 54 54 ul. Niemodlińska 40, 45-761 Opole | |

Wycieczka do Wrocławia

7 grudnia br. uczniowie naszej szkoły zaangażowani w inicjatywę Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości, w czasie której w grupach kilkuosobowych, odpowiednio ucharakteryzowani na przedwojennych sprzedawców gazet, kolportowali nieodpłatnie Ilustrowany Kurier Społeczny – gazetę, w której przedstawiono wycinek stuletniej historii polskiej polityki społecznej – pojechali na wycieczkę do Wrocławia.

Wyjazd był nagrodą Ministerstwa dla uczestników Hufca Pracy w Opolu za wzorową pracę na rzecz świętowania odzyskania niepodległości. Radość z wycieczki była ogromna. Pierwszym punktem było kino CinemaCity – seans utrzymany w konwencji bożonarodzeniowej baśni  pt.”Dziadek do orzechów i cztery królestwa”. Po bajkowych podróżach młodzież udała się na kręgielnię, gdzie w sali VIP na trzech torach rywalizowała między sobą o tytuł Mistrza Bowlingu. Po pysznym obiedzie, uczniowie wjechali windą na 215 metrów – na szczyt wieżowca SkyTower, skąd mogli podziwiać zapierającą dech w piersiach panoramę Wrocławia. Podsumowaniem wycieczki było zwiedzanie  wielokulturowego Jarmarku Bożonarodzeniowego, w którym splatały się polskie, czeskie i niemieckie tradycje świąteczne.

Wycieczka do Wrocławia
Przewiń do góry
Skip to content