sekretariat@zsbopole.pl (77) 474 54 54 ul. Niemodlińska 40, 45-761 Opole | |

WRÓŻBY ANDRZEJKOWE

ZABAWY ANDRZEJKOWE – dawniej wróżby andrzejkowe miały charakter matrymonialny. Dziś traktuje się je z przymrużeniem oka i tak też było w naszej szkole. Zabawy andrzejkowe przygotowane przez samorząd uczniowski miały na celu przypomnienie korzeni święta zwanego Andrzejkami i związanych z nimi dawnych tradycji. Zabawy z sercem, kolorami, kwiatami czy łupinkami orzechów miały dać odpowiedź na pytania takie jak: Jakie imię będzie nosiła osoba, która mnie pokocha?Co mnie czeka za kilka lat?Kim będę w przyszłości?Nie zabrakło też tradycyjnego lania wosku przez klucz. Co z tego wynikło? Na przykład to , że klasa II ta będzie pracowała w żółwim tempie, II a to kwiat polskiej młodzieży, a uczniowie z I ta mają serce na dłoni. Do zabawy włączyli się nauczyciele, pracownicy szkoły oraz sama pani dyrektor, która wspólnie z uczniami wywnioskowała, że woskowa figura, którą wylała wróży rozbudowę szkoły.

 

WRÓŻBY ANDRZEJKOWE
Przewiń do góry
Skip to content