sekretariat@zsbopole.pl (77) 474 54 54 ul. Niemodlińska 40, 45-761 Opole | |

“Nie truj misia”

29 listopada w ramach realizacji projektu „Nie truj misia” uczniowie klasy 7a będący uczestnikami Hufca Pracy w Opolu prowadzili akcję informacyjną wśród mieszkańców opolskiego Zaodrza. Młodzież uświadamiała Opolanom skutki palenia śmieci w piecach i brak troski o środowisko naturalne, co przekłada się na coraz częstsze występowanie zjawiska smogu. Powietrze w Opolu nie jest zdrowe i młodzi ludzi o tym wiedzą. Napotkani mieszkańcy miasta otrzymali maski antysmogowe oraz pamiątkowego misia, smycz i ulotkę informującą o konieczności dbania o zieleń, w szczególności o drzewa liściaste, które w największym stopniu uczestniczą w procesie fotosyntezy i oczyszczania powietrza, którym oddychamy.

Projekt realizowany przez grupę „Ich troje” – uczniów naszej szkoły: Michała Borowieckiego z 2b, Kamila Procia z 1e i Pawła Bojczuka z 1LO – finansowany przez Fundusz Inicjatyw Obywatelskich, Opolskie Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych.

sdr
sdr
dav
dav
dav
dav
“Nie truj misia”
Przewiń do góry
Skip to content