sekretariat@zsbopole.pl (77) 474 54 54 ul. Niemodlińska 40, 45-761 Opole | |

Klasa 2a w parku trampolin

21 listopada uczniowie klasy 2a wraz z wychowawcami: Panią Joanną Sową  i Katarzyna Wolną wzięli udział w zajęciach sportowych na terenie parku trampolin „Odskocznia” pod nazwą: Wyskakać zdrowie. W ramach zajęć uczestnicy mogli poznać różne techniki skoków na trampolinach, a co niektórzy opanowali nawet salta.

Podczas zajęć młodzież skorzystała z basenów z gąbkami, do których wskakiwała po swoich powietrznych akrobacjach. Miała niepowtarzalną okazję skorzystać z trampolin olimpijskich i poczuć, z czym zmagają się reprezentanci krajów w dyscyplinach gimnastycznych.

Jedną z atrakcji była wielka, dmuchana poducha, na którą oddawali skoki z wieży. Skakali na tak zwaną „bombę”, próbowali kręcić piruety w powietrzu oraz robić salta.

Młodzież mogła poczuć się jak Michael Jordan rodem z NBA dzięki konkursowi wsadów, gdyż jedną z atrakcji parku są kosze zawieszone nad trampolinami.

Do dyspozycji uczestników była także strefa ninja, gdzie na różnych przyrządach mogli spróbować czy nadawaliby się na japońskiego wojownika.  Ponadto został rozegrany turniej towarzyski w strefie gladiatorów, gdzie na równoważni, pod którą był basen z gąbkami, toczyli walki do momentu zepchnięcia przeciwnika, wszystko odbywało się w bezpiecznej i przyjaznej atmosferze, a ten, kto wpadł do basenu, wychodził z uśmiechem na twarzy.

Na koniec pobytu w „Odskoczni” uczestnicy rozegrali mecz dodgeball, który podobny jest do znanej wszystkim gry w dwa ognie, z tym, że używane są do tego 3 piłki, a zawodnicy skaczą na polu z trampolin: kto zostanie uderzony piłką, siada z boku i czeka na koniec meczu.

Po wspaniałym dniu pełnym wrażeń, zmęczeni ale szczęśliwi udali się do domów.

Wyjście młodzieży było dofinansowane przez Hufiec Pracy w Opolu w ramach realizacji programu wychowawczego.

Klasa 2a w parku trampolin
Przewiń do góry
Skip to content