sekretariat@zsbopole.pl (77) 474 54 54 ul. Niemodlińska 40, 45-761 Opole | |

Klasa 1a w kinie

13 listopada uczniowie z klasy 1a wraz z wychowawcami: Małgorzatą Szubą i Robertem Gąsienicą wybrali się w do kina Helios na seans filmowy „Bohemian Rhapsody”. Jest to piękna opowieść biograficzna o znanym z lat osiemdziesiątych XX wieku brytyjskim zespole Queen i jego wokaliście Freddie’em Mercurym. To właśnie on w muzyce przekazywanej przez zespół przełamywał stereotypy i konwencje muzyczne, zdobywając dzięki temu niezliczone tłumy fanów. Gdy Queen osiągnął szczyt sławy, skandalizujący tryb życia wokalisty wystawił na największą próbę przyjaciół z zespołu – którego określali rodziną. Mimo przeciwności losu, zespół powrócił w pełni świetności, a jego występ na stadionie Wembley na stałe zapisał się w historii muzyki. Przed koncertem Freddie Mercury dowiedział się, że choruje na AIDS. Nie chciał użalania się nad sobą, wsparcie jego przyjaciół z zespołu i rodziny wystarczyło mu za wszystko.  Dla niego jedynym marzeniem i celem była muzyka – w niej się realizował aż do śmierci w 1991 roku.

Wyjście młodzieży zostało dofinansowane przez Hufiec Pracy w ramach realizacji programu wychowawczego.

Klasa 1a w kinie
Przewiń do góry
Skip to content