sekretariat@zsbopole.pl (77) 474 54 54 ul. Niemodlińska 40, 45-761 Opole | |

Polskie drogi do Niepodległości  

W dniu 8 listopada 2018r odbył się w naszej szkole konkurs historyczny pt : ,, Polskie drogi do Niepodległości ”.

Celem konkursu było poszerzenie wiedzy na temat walki Polaków o wolną ojczyznę oraz popularyzacja zagadnień związanych z historią ziem polskich w XIX wieku i na początku XX wieku.

W konkursie wzięli udział: Szymon Drąg 2E, Michał Mros 3D, Domimika Nawrat 2TA, Milena Chimiak 2TA, Aleksandra Biżek 4TA, Dawid Gawlik 3AG, Hanna Badora 1TA. Wszyacy uczestnicy wykazali się dużą wiedzą w tym temacie. Ogólny poziom był bardzo wysoki,  co dobrze świadczy o zaangażowaniu uczniów w zdobywanie wiedzy. Po zakończeniu odpowiedzi jury w składzie: Marek Brożek – przewodniczący, Lucyna Magierowska – Siruk – wiceprzewodnicząca, Marzena Jastrząb – Policzek – członek oceniło odpowiedzi uczestników. Na podium stanęli: 1 miejsce Hanna Badora 1TA, 2 miejsce Milena Chimiak 2TA, 3 miejsce  Domimika Nawrat 2TA.  Gratulujemy osiągniętych sukcesów. 
Lucyna Magierowska – Siruk

Polskie drogi do Niepodległości  
Przewiń do góry
Skip to content