sekretariat@zsbopole.pl (77) 474 54 54 ul. Niemodlińska 40, 45-761 Opole | |

Klasa 1c w Miejskiej Bibliotece Publicznej oraz kinie

31 października uczniowie klasy 1c Branżowej Szkoły I stopnia nr 5 w Opolu wybrali się wraz z wychowawcami: Patrycją Wicher-Stotko i Robertem Gąsienicą  do kina Helios na projekcję filmu Dywizjon 303 – Prawdziwa historia. Film polskiej produkcji przedstawia losy bohaterskiej obrony Anglii w roku 1940, gdy Hitler wypowiedział największą z powietrznych bitew. Dzisiaj historycy są zgodni, że dzięki ogromnemu zaangażowaniu polskich pilotów, ich heroicznej walce w obronie – jak to sami określali – drugiej ojczyzny – możliwe było zwycięstwo, a Dywizjon 303 wpisał się na stałe w karty historii Europy. Dzięki objęciu młodzieży dodatkowym wsparciem, wyjście zostało częściowo dofinansowane przez Hufiec Pracy w Opolu.

Po seansie młodzież udała się do Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Jana Pawła II w Opolu, gdzie została zapoznana z funkcjonowaniem instytucji w nowym budynku. Bibliotekarz zachęcił uczestników do założenia kart bibliotecznych, udzielił informacji na temat bogatego księgozbioru, katalogu gier planszowych, a także zachęcił do wzięcia udziału w konkursie „Esej 2018”. Nowością dla młodzieży była pokaźna mediateka, w której można wypożyczać płyty DVD i audiobooki.

dav
Klasa 1c w Miejskiej Bibliotece Publicznej oraz kinie
Przewiń do góry
Skip to content