sekretariat@zsbopole.pl (77) 474 54 54 ul. Niemodlińska 40, 45-761 Opole | |

Happening “Nie truj misia-nie śmieć dzisiaj”

„Nie truj misia-nie śmieć dzisiaj” – pod takim hasłem 26 października 2018 roku odbył się w Zespole Szkół Budowlanych im. Papieża Jana Pawła II w Opolu happening zorganizowany przez grupę nieformalną „Ich troje” w ramach projektu „Nie truj misia” – Kierunek FIO. Założyciele grupy nieformalnej z naszej szkoły: Kamil Proć z 1e, Michał Borowiecki z 2b i Paweł Bojczuk 1LO z przy wsparciu wolontariuszy z Hufca Pracy w Opolu oraz wychowawców, zorganizowali wydarzenie mające na celu propagowanie walki ze smogiem oraz z zanieczyszczeniem środowiska.
W ramach działań posadzono na terenie naszej szkoły drzewa liściaste, zorganizowano warsztaty ze specjalistami w zakresie zdrowego żywienia, wpływu środowiska na zdrowie człowieka, pierwszej pomocy przy zaczadzeniach, a także prawnego kontekstu dbania o środowisko. Celem projektu jest edukacja proekologiczna oraz próba zmiany postaw w zakresie dbania o środowisko lokalne poprzez między innymi segregację odpadów oraz propagowanie sadzenia drzew liściastych. Inicjatorzy projektu poprzez edukację dzieci i młodzieży chcą wpływać również na zmiany postaw dorosłych.

Happening “Nie truj misia-nie śmieć dzisiaj”
Przewiń do góry
Skip to content