sekretariat@zsbopole.pl (77) 474 54 54 ul. Niemodlińska 40, 45-761 Opole | |

Uczniowie Zespołu Szkól Budowlanych na warsztatach e-Portfolio

Od 16 do 19 października br. dwie grupy uczniów Publicznego Technikum nr 6 w Zespole Szkół Budowlanych im. Papieża Jana Pawła II w Opolu wzięły udział w dwudniowych warsztatach tworzenia własnego e-Portfolio. Warsztaty odbyły się w Regionalnym Zespole Placówek Wsparcia Edukacji w Opolu w ramach projektu Kształcenie zawodowe dla rynku pracy – 1, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego.

E-Portfolio jest to sposób prezentacji własnej kariery w formie elektronicznej, rodzaj nowoczesnego CV – elektronicznej teczki, w której gromadzone są wytwory swojej pracy, a tym samym dokumentowania czynionych postępów, świadomej ich analizy i planowania dalszego rozwoju. Osoba tworząca swoje portfolio zamieszcza swoje osiągnięcia, kompetencje i zainteresowania w sposób przemyślany. Dzięki dokonywaniu wyborów umieszczanych treści, młodzież uczy się umiejętnej samooceny i refleksji oraz oceny wyników i procesu postępów w nauce. Niejednokrotnie swój dorobek naukowo-zawodowy prezentowany jest w sposób ciekawy i oryginalny, tak by przykuć uwagę swoją osobą.

Nasi uczniowie stworzyli własne portfolia pod czujnym okiem osób prowadzących szkolenie. Początek nie był łatwy, stres przed nieznanym był bardzo duży, zwłaszcza przed nagraniem swoich wypowiedzi w profesjonalnym studiu nagrań. Ale po przygotowaniu scenariusza i nagraniu pierwszych zdań było coraz lepiej. Uczniowie samodzielnie zgrywali czy dokonywali obróbek zdjęć, filmów, swoich wypowiedzi i muzyki w specjalnym programie tworząc swoje prace. Efekty końcowe były bardzo zadawalające. Punktem końcowym warsztatów była prezentacja przygotowanych prac przed komisją, która udzielała wskazówek i rad co do zaprezentowanej formy i informacji zawartych w indywidualnych e-Portfolio. Młodzież była bardzo zadowolona z możliwości udziału w całym cyklu warsztatów, jak również z możliwości poznania nowoczesnego i dynamicznie rozwijającego się narzędzia edukacyjnego i społecznego jakim jest e-Portfolio.

 

Uczniowie Zespołu Szkól Budowlanych na warsztatach e-Portfolio
Przewiń do góry
Skip to content