sekretariat@zsbopole.pl (77) 474 54 54 ul. Niemodlińska 40, 45-761 Opole | |

SPOSÓB NA SPÓR- SEMINARIUM Z OKAZJI DNIA MEDIACJI

Propagowanie idei mediacji – to główny cel imprezy organizowanej corocznie w Zespole Szkół Budowlanych w Opolu. Zaproszeni goście: przedstawiciele Oświaty -Naczelnik Wydziału Oświaty Pani Irena Koszyk, mediatorzy Sądu Okręgowego w Opolu Pani Bożena Smyczyńska, Pan Marek Brożek, przedstawiciele Policji Pan Grzegorz Siruk – przekonywali młodzież, że ,, Zgoda buduje, a niezgoda rujnuje”. W spotkaniu uczestniczyła również również Wiceprzewodnicząca Rady Miasta Opola Pani Małgorzata Wilkos.
Jest nam niezmiernie miło, że w naszym przedsięwzięciu uczestniczyli także nauczyciele i uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej numer 14 z Oddziałami Gimnazjalnymi oraz z Publicznej Szkoły Podstawowej numer 33 z Oddziałami Gimnazjalnymi. 
Seminaria mediacyjne organizowane są w Zespole Szkół Budowlanych od pięciu lat. A wszystko po to, aby jak najwięcej osób zdało sobie sprawę z tego, że nie wszystkie sprawy muszą kończyć się w sądzie. Działania w tym zakresie mają niewątpliwie bardzo ważny aspekt wychowawczy, który może spowodować pozytywne zmiany w osobowości nieletniego i być czynnikiem resocjalizującym w ramach  tak zwanej sprawiedliwości naprawczej. Serdecznie dziękuję wszystkim uczestnikom seminarium.

Lucyna Magierowska – Siruk
SPOSÓB NA SPÓR- SEMINARIUM Z OKAZJI DNIA MEDIACJI
Przewiń do góry
Skip to content