sekretariat@zsbopole.pl (77) 474 54 54 ul. Niemodlińska 40, 45-761 Opole | |

Szlakiem opolskich tajemnic

10 października uczniowie klas pierwszych Branżowej Szkoły I stopnia nr 5 wybrali się na wycieczkę krajoznawczą po stolicy naszego regionu.
Młodzież zwiedziła kamienicę czynszową, katedrę, fragment murów obronnych, kościół św. Sebastiana, kościół o. Franciszkanów i basztę zamku górnego. Każdy punkt wycieczki miał swoje odzwierciedlenie w zadaniach. Uczestnicy wycieczki otrzymali bowiem karty pracy i systematycznie uzupełniali je zdobytymi informacjami o opolskich zabytkach.

W czasie chwili wytchnienia od długiego spaceru, na Skwerze Vaclava Havla uczniowie podzieleni na grupy pisali opowiadania pt. „Jak żyło się w dawnym Opolu?”, malowali plakaty przedstawiające ich klasy na wycieczce oraz projektowali ulotki zachęcające do zwiedzania Opola.
Wycieczkę prowadzili wychowawcy: Małgorzata Szuba, Patrycja Wicher-Stotko, Marzena Jastrząb-Poloczek, Henryk Żółtaniecki oraz wychowawca z Hufca Pracy w Opolu, którego pani komendant dofinansowała młodzieży koszt zakupu biletów wstępu. Pogoda dopisała, słoneczny i ciepły dzień dostarczył młodzieży wielu wrażeń i wzbogacił ją w ciekawe informacje dotyczące stolicy Opolszczyzny.

Klasa 1c z wychowawcą z Hufca Pracy w Opolu
Pani Patrycja Wicher-Stotko z klasą 1c
Klasa 1c na wycieczce
Szlakiem opolskich tajemnic
Przewiń do góry
Skip to content