sekretariat@zsbopole.pl (77) 474 54 54 ul. Niemodlińska 40, 45-761 Opole | |

Ćwiczenia przeciwpożarowe

11 października o godzinie 10 w naszej szkole rozległy się trzy dzwonki. Następujące kolejno po sobie sygnały dźwiękowe oznaczają wykrycie zagrożenia dla ludzi i bezwzględny nakaz ewakuacji całego budynku.

Młodzież pod opieką nauczycieli i wychowawców opuściła zajmowane pomieszczenia i zgodnie z wdrożoną procedurą, udała się wyznaczonymi drogami ewakuacyjnymi w ustalone miejsce zbiórki do ewakuacji znajdujące się na boisku szkolnym. Praktyczne sprawdzenie organizacji i warunków ewakuacji przebiegło bardzo sprawnie. Wszyscy wzięli ogłoszony alarm na poważnie, zgromadzili się w wyznaczonym miejscu i oczekiwali dalszych instrukcji. Po upewnieniu się, że żaden poszkodowany nie pozostał w budynku, uczniowie mogli wrócić na lekcje, a pracownicy mogli kontynuować swoje zadania.

Ćwiczeniom przyglądali się strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Opolu i z uznaniem wypowiedzieli się na temat organizacji ochrony przeciwpożarowej w naszej szkole – za co serdecznie dziękujemy.

Ćwiczenia przeciwpożarowe
Przewiń do góry
Skip to content