sekretariat@zsbopole.pl (77) 474 54 54 ul. Niemodlińska 40, 45-761 Opole | |

Absolwent naszego gimnazjum wśród najbardziej aktywnych społecznie

9 października 2018 r. w Filharmonii Opolskiej odbyła się II Gala „Opolszczyzna aktywna społecznie”, na którą wszystkich laureatów zaprosił Marszałek Województwa Opolskiego Andrzej Buła.

Wśród nominowanych do nagrody w kategorii Barwy Wolontariatu 2018 r. znalazł się absolwent Publicznego Gimnazjum dla Dorosłych Paweł Bojczuk. Jego kandydatura została zgłoszona przez Hufiec Pracy w Opolu, którego był uczestnikiem. Ponieważ Paweł cały swój wolny czas poświęcał pracy dla innych, aktywnie uczestniczył w wielu inicjatywach i przedsięwzięciach, organizowanych przez szkołę i hufiec, a swoją postawą dawał przykład innym, jego zaangażowanie zostało docenione, stąd zaproszenie na tę niezwykłą Galę.

Paweł na uroczystość zaprosił panią Dyrektor Zespołu Szkół Budowlanych im. Papieża Jana Pawła II Violettę Szczepkowską oraz panią Komendant Hufca Pracy w Opolu Bogumiłę Szewczyk-Paluszek. Obie panie oczywiście wsparły Pawła i bardzo mocno mu kibicowały.

Nasz absolwent  zapewnił, że nadal będzie pracował jako wolontariusz, ponieważ chce pomagać i jest świadomy faktu, że taka działalność przynosi wymierne korzyści obu stronom. Paweł jako absolwent uczestniczy w przedsięwzięciach Hufca Pracy. Obecnie stworzył grupę nieformalną, która wygrała grant na realizację projektu ekologicznego pn. „Nie truj misia”.

Życzymy Pawłowi dalszych sukcesów w pracy wolontariusza a nam wszystkim wielu tak zaangażowanych uczestników.

Absolwent naszego gimnazjum wśród najbardziej aktywnych społecznie
Przewiń do góry
Skip to content