sekretariat@zsbopole.pl (77) 474 54 54 ul. Niemodlińska 40, 45-761 Opole | |

WARSAW HOME 2018 MIĘDZYNARODOWE TARGI WYPOSAŻENIA WNĘTRZ

4 października uczniowie Zespołu Szkół Budowlanych im. Papieża Jana Pawła II w Opolu, kształcący się w zawodzie technik aranżacji wnętrz uczestniczyli w Międzynarodowych Targach Wyposażenia Wnętrz WARSAW HOME 2018. To miejsce zrzeszające architektów, projektantów wnętrz, właścicieli firm, sklepy oraz klientów indywidualnych. Dla uczniów Budowlanki była to wyjątkowa okazja do przybliżenia tematyki wykończenia i wyposażenia wnętrz. Mogli poznać oferty producentów i dystrybutorów z branży meblowej, dekoracyjnej, wykończeniowej oraz dodatków w czterech strefach tematycznych:

  • Furniture – meble
  • Deco – dekoracje, tekstylia, oświetlenie
  • Kitchen & Dining – meble oraz akcesoria kuchenne, AGD
  • Interior Finish – podłogi, panele i materiały do ścian (płytki, panele, beton architektoniczny, zielone ściany), drzwi, kominki, armatura łazienkowa. Największe wrażenie zrobiło na nich oryginalne wzornictwo produktów o wysokiej jakości wykonania w połączeniu z ponadprzeciętnymi walorami użytkowymi.  Dotyczyło to zarówno mebli, oświetlenia, AGD jak i armatury łazienkowej. Uczniowie mieli okazję zobaczyć, ale też wypróbować wybrane produkty, na przykład komfortowe i oryginalne fotele, czy stylowe sofy o prestiżowym wyglądzie. Ciekawym rozwiązaniem był metalowy stojak na rower z wygodnym, miękkim siedziskiem, który w przedpokoju będzie nowatorskim, a jednocześnie zaoszczędzającym miejsce elementem wyposażenia. Nasi szkolni przyszli architekci wnętrz przekonali się, że meble już nie tylko spełniają swoją podstawową funkcję użytkową, ale również stają się wyznacznikiem nietuzinkowego stylu i często innowacyjnego, a wręcz futurystycznego  designu.

Dzięki udziałowi w targach uczniowie zebrali mnóstwo materiałów oraz oryginalnych  i twórczych rozwiązań do własnych projektów,  realizowanych na zajęciach szkolnych. Przede wszystkim jednak przekonali się, że architekt wnętrz to ciekawy, kreatywny, inspirujący i potrzebny zawód.

 

WARSAW HOME 2018 MIĘDZYNARODOWE TARGI WYPOSAŻENIA WNĘTRZ
Przewiń do góry
Skip to content