sekretariat@zsbopole.pl (77) 474 54 54 ul. Niemodlińska 40, 45-761 Opole | |

Zabawy z językiem, czyli Europejski Dzień Języków Obcych 26.09.2018r

W jaki sposób zachęcać uczniów do nauki języków obcych?

W ramach obchodów Europejskiego Dnia Języków Obcych nauczyciele naszej szkoły wspięli się na wyżyny kreatywności, by zaprezentować różne sposoby kontaktu z językiem obcym,  promowali różnorodność językową i kulturową oraz dzielili się wiedzą na temat różnych języków używanych w Europie.

Uczniowie klas 1c, 3aG, 3cG i 8c zapoznali się z podstawowymi zwrotami w języku hiszpańskim. Przedstawiali się po hiszpańsku, próbowali swoich sił w konkursie na najlepszą wymowę łamańców językowych. Uczniowie poznali również historię i geografię Hiszpanii poprzez oglądanie filmów w angielskiej wersji językowej.

Uczniowie klasy 1TB  zapoznali się natomiast z różnorakimi dialektami występującymi w Niemczech oraz poszerzyli wiedzę o krajach, w których włada się językiem niemieckim.

W 3TA uczniowie dowiedzieli się na zajęciach o początkach Europejskiego Dnia Języków Obcych oraz jego obchodach w różnych krajach..

Uczniowie klas 1TA, 1TB, 1a i 1b z kolei napisali test z wiedzy o krajach europejskich w j. angielskim.

W klasach 2c, 1a, 1c uczniowie odczytywali pełne humoru zadania językowe, które cieszyły  się dużym zainteresowaniem i wywołały sporo emocji wśród uczniów. Z pewnością były świetną formą relaksu z elementami zabawy i nauki.

W trakcie tego dnia został również rozstrzygnięty konkurs na najlepszy plakat. Jury w składzie pan Rafał Brachmański, pani  Anna Kosińska i pani Małgorzata Wideł wyłoniło zwycięzców konkursu:

I miejsce zajęła: Natalia Skopek z 3TA

II miejsce zajęli : Hanna Badora, Dawid Bednarski oraz Ewa Cioch z klasy 1TA.

III miejsce zajęły : Julia Janik oraz Wanessa Dudek z klasy 1TA.

Zwycięzcom gratulujemy i zachęcamy do dalszej nauki języków obcych.

Zabawy z językiem, czyli Europejski Dzień Języków Obcych 26.09.2018r
Przewiń do góry
Skip to content