sekretariat@zsbopole.pl (77) 474 54 54 ul. Niemodlińska 40, 45-761 Opole | |

ZSB Opole na 60-leciu Ochotniczych Hufców Pracy

19 września Pani Dyrektor Zespołu Szkół Budowlanych im. Papieża Jana Pawła II w Opolu gościła w Filharmonii Opolskiej, gdzie swoje 60 lat istnienia obchodziły Ochotnicze Hufce Pracy. Wieloletnia i owocna współpraca z opolskim Hufcem Pracy była okazją do spotkania władz naszej szkoły z kierownictwem hufców województwa opolskiego. Mało która instytucja może pochwalić się tak bogatą historią i tradycją w pracy z młodzieżą i dla młodzieży. Życzenia i gratulacje padały z ust obecnych gości, wśród których znaleźli się Wicewojewoda Opolski – Violetta Porowska, Opolski Kurator Oświaty – Michał Siek, przedstawiciele samorządów, rzemieślników, urzędów pracy, pracodawców uczestników, zaprzyjaźnionych instytucji, wśród których nie zabrakło Polskiego Czerwonego Krzyża, Państwowej Straży Pożarnej i Uniwersytetu Opolskiego. Zaproszeni zostali również dotychczasowi komendanci wojewódzcy Ochotniczych Hufców Pracy, a także obecni i emerytowani pracownicy, którzy otrzymali podziękowania za wieloletnią pracę. Spotkanie było świetną okazją do podsumowania działalności hufców na terenie województwa opolskiego, a także do zajęcia wspólnego stanowiska. Zgromadzeni goście stwierdzili, że nie znają drugiej takiej instytucji państwowej na świecie, która systemowo troszczyłaby się o losy młodzieży, a podstawą działania powinna być  ścisła współpraca wychowawców hufca z nauczycielami szkół pozwalająca stworzyć młodzieży  kompleksowe warunki rozwoju i edukacji.

Pani Dyrektor składa gratulacje w związku z tak okazałą rocznicą
Pani Dyrektor Violetta Szczepkowska wraz z Komendantem Hufca Pracy Bogumiłą Szewczyk-Paluszek
Julia Szymańska z klasy 2A uświetniła uroczystość swoim talentem wokalnym

 

ZSB Opole na 60-leciu Ochotniczych Hufców Pracy
Przewiń do góry
Skip to content