sekretariat@zsbopole.pl (77) 474 54 54 ul. Niemodlińska 40, 45-761 Opole | |

Debata młodzieży ,,Opole w rytmie działania ” w CKW w Opolu

Debata i zajęcia warsztatowe dla uczniów opolskich szkół średnich w ramach kampanii „Opole w rytmie działania”.

11.09.18 r. w CKW

 

Uczniowie klasy 1TA wraz z opiekunami wzięli udział w inauguracji projektu „Opole w rytmie działania”, realizowanego w ramach kampanii świadomościowej, promującej społeczeństwo obywatelskie i partycypację społeczną.

Spotkanie odbyło się w Centrum Wystawienniczo – Kongresowym w Opolu. Miało formę debaty i warsztatów.  Gościem spotkania był Jan Mela – podróżnik, społecznik, zdobywca obu biegunów w ciągu jednego roku. Opowiedział młodzieży o swoim życiu, aktywności społecznej,                      a przede wszystkim o swojej niepełnosprawności  udowadniając, że bariery istnieją tylko w naszych głowach.

Po wystąpieniu Janka Meli uczniowie wzięli udział w debacie z Prezydentem Miasta Opola Arkadiuszem Wiśniewskim i partnerami projektu – Tomaszem Halskim Rektorem  Państwowej Medycznej Wyższej Szkoły Zawodowej w Opolu oraz przedstawicielami Gminy Brzeg, Gminy Głogówek i Powiatu Nyskiego.

Po debacie odbyły się warsztaty. Młodzież została podzielona na grupy i miała do wykonania konkretne zadania, których celem było wyposażenie uczniów w praktyczną wiedzę na temat narzędzi partycypacji społecznej: budżetu obywatelskiego, konsultacji społecznych, inicjatywy lokalnej, czy działalności rad dzielnic. Umiejętność ich zastosowania daje bowiem realną szansę na zmianę otaczającej rzeczywistości oraz wpływ na kształtowanie się przestrzeni miejskiej.

Spotkanie bardzo podobało się młodzieży. Mieli okazję spotkać się i porozmawiać z ludźmi, którzy pokazali im, że warto angażować się w życie społeczne, aktywnie działać, dążyć do realizacji swoich pomysłów i dzięki temu współtworzyć przestrzeń, atrakcyjną i będącą alternatywą chociażby dla świata wirtualnego.

Debata młodzieży ,,Opole w rytmie działania ” w CKW w Opolu
Przewiń do góry
Skip to content