sekretariat@zsbopole.pl (77) 474 54 54 ul. Niemodlińska 40, 45-761 Opole | |

Warsztaty z POWER-em

Warsztaty  z  POWER – em

12 czerwca 2018 w Zespole Szkół Budowlanych im. Papieża Jana Pawła II odbyły się konferencja i warsztaty podsumowujące projekt POWER VET Otwarta Europa szansą rozwoju zawodowego opolskiej budowlanki – edycja II.

O godzinie 9.30 dyrektor ZSB, mgr Violetta Szczepkowska, powitała serdecznie młodzież oraz zaproszonych gości. Było nam bardzo miło, że swą obecnością zaszczycili nas m.in. Krystyna Dworecka – zastępca Naczelnik Wydziału Oświaty, przedstawiciele Kuratorium Oświaty – Halina Pilarz i Joanna Wnuk, przedstawiciele Wydziału Oświaty – Sylwia Orlik i Jolanta Kurtyka, dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych –  Urszula Kowalczyk, prezes Opolskiej Izby Gospodarczej, Henryk Galwas, przedstawicielka Regionalnego Centrum Rozwoju Edukacji, Bronisława Niespor,  przedstawiciele patronackich firm: OPEX, Multiservis, Szpitala Wojewódzkiego w Opolu, Domu Pomocy dla Kombatantów, pracodawcy i rodzice.

Koordynator projektu, Joanna Banaszewska, wraz z przedstawicielami poszczególnych mobilności zaprezentowali projekt, jego etapy, staże, efekty. Dyrekcja wręczyła nagrody uczniom szczególnie wyróżniającym się podczas staży: Marcelowi Klimas, Tomaszowi Chudala, Danielowi Jobczyk. Nagrody otrzymali też zwycięzcy konkursów projektu mozaiki (Joanna Krupska, Wojciech Michalski) i projektu zagospodarowania terenu zieleni przy szpitalu wojewódzkim w Opolu (Oliwia Owczarek, Karolina Janczyk). Rozdano również certyfikaty ZSB. Na zakończenie konferencji przekazano informację o wygraniu kolejnego projektu, Erasmus+, przedstawiono go krótko i zachęcono do udziału w nim.

Druga część dnia poświęcona była warsztatom, w których udział wzięli uczniowie klas technikum (1ta, 2ta, 2tb, 3ta). Uczestnicy projektu podzielili się na dwie grupy mentorskie, których zadaniem było przekazanie zdobytej wiedzy i umiejętności swoim kolegom. Jedna z grup trenerskich uczyła projektowania miejsc relaksu z wykorzystaniem różnego rodzaju nawierzchni, druga natomiast przekazywała innym swe umiejętności z zakresu tworzenia mozaik. Grupy trenerskie najlepiej wykonujące swe zadania zostały zagrodzone.

Pozostaje nam już tylko zaprosić Was serdecznie do wzięcia udziału w kolejnej edycji projektów zawodowych. Informacje już we wrześniu!!!

 

Warsztaty z POWER-em
Przewiń do góry
Skip to content